Rychlé informace

KAPACITA MUZEJNÍ ŠKOLY PRO SENIORY JE JIŽ NAPLNĚNÁ
Pořádá Muzeum Novojičínska a město Příbor
Přednášky se konají každé pondělí od 16.9. do 25.11. 2024
Místo konání konferenční sál piaristického kláštera v Příboře
Cyklus 11 přednášek. Kurzovné 500 Kč

Muzejní škola pro seniory v Příboře  zahajuje v září svůj 14. ročník!

Přihlásit se mohou absolventi i noví zájemci.

Témata přednášek jsou každý rok nová.

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století.

Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dozvídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí v konferenčním sále Piaristického kláštera od 9.00 do 10.45 hod.

Termín Muzejní školy: od 16. září do 25. listopadu 2024.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme v pondělí 2. 9. 2024 (od 8.00 do 11.00 hod.)

Cena cyklu přednášek: 500,- Kč

Omezená kapacita: 70 osob

Přihláška je platná po zaplacení kurzovného. Po zaplacení již nebude možné částku vrátit.

V rámci Muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet, který se uskuteční v pátek 11. října 2024. Cílem vlastivědného výletu budou východní Čechy po stopách Boženy Němcové. Navštívíme Českou Skalici   Ratibořice. Cena výletu 400,-

Příborskou Muzejní školu pro seniory pořádá Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace– Centrum tradičních technologií Příbor a Město Příbor

FOTOGRAFIE Z PŘEDNÁŠEK

16. 9. 2024 – Mgr. Adéla Střelková, Muzeum Novojičínska; Historie příborského muzea a vybraných sbírkových předmětů na pozadí příborských krajinských a průmyslových výstav